header 003

Výrobní sortiment

Firma RTK spol. s r.o. je výrobcem širokého sortimentu tkanin v šířích do 160–200 cm a s počtem nití v osnově do 10.710 nití. Od roku 2012 jsou k dispozici široké stroje Vamatex Silver 360 s možností výroby tkanin do šíře až do 340cm.

Všechny tkací stroje jsou vybaveny listovými stroji až do počtu 24 listů, je také možno vyrábět víceosnovní vazby a vazby perlinkové.

Jsou zpracovávány všechny materiály staplové a to jak přírodní, tak syntetické. Do útkového směru je možno zpracovat i příze multifilametní.

Největší podíl výroby činí lehké bavlnářské tkaniny (košiloviny) z nejkvalitnějších jemných bavlněných přízí od tex 7,4 v hmotnosti tkanin od 70 do 150 g/m2. Vedle toho se ale dále vyrábí i rozličný sortiment středně těžkých tkaniny s hmotností až do 420 g/m2 a to z přízí nejen bavlnářských, ale i přízí lněných, viskózových, syntetických, vlněných či směsových.

Firma RTK spol. s r.o. nabízí vedle prodeje režných tkanin také prodej tkanin bělených, barvených nebo jinak upravených, stejně tak i prodej kusových konfekčních výrobků (např. lůžkovin, utěrek, plen apod). Tyto činnosti jsou zajišťovány v kooperaci s externími dodavateli.

Jedná se o výrobu zakázkovou, tzn. minimální výrobní množství tkaniny na konkrétní zakázku je 2000m (není vytvářena vlastní kolekce výrobků).

Roční produkce dosahuje přes 2,2 miliony metrů, resp. 4 miliony m2. Z toho více než 80% je exportováno do západních zemí a to pro nejnáročnější klientelu.

Rámcový výrobní sortiment:

  •   Košiloviny (bez pestře tkané osnovy)
  •   Technické tkaniny z PES přízí (Trevira CS)
  •   Lůžkoviny (povlečení, prostěradla), včetně tkanin 100% lněných
  •   Tkaniny pro domácnost z bavlny, směsí nebo lnu (ubrusoviny, damašky, utěrkoviny, vaflové zboží, prostěradloviny, pleny apod.)
  •   Různé další oděvní či nábytkové tkaniny
  •   Technické tkaniny (stanovky, plachtoviny, tkaniny pro tisk a.j.)
  •   Zajišťování barvení a úprav na tyto tkaniny vč. možnosti konfekčního zpracování tkanin pro domácnost

Výrovní sortiment